"Kochanek mojej żony" Danki Braun został wydany w maju 2023 przez wydawnictwo Prozami.
Z okładki:
Renata i Robert Orłowscy zostają zaproszeni na rejs ekskluzywnym jachtem po Morzu Egejskim. Organizatorem jest Borys Tarnowski, prezes spółki Poldronika, a wśród uczestników rejsu znajdują się jego znajomi. Niestety, nie wszyscy wczasowicze powrócą do kraju, dla jednej z osób urlop skończy się tragicznie.
Na prośbę siostry ofiary detektyw Mark Biegler spróbuje wyjaśnić zagadkę morderstwa i znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego polskie służby wbrew ewidentnym dowodom twierdzą, że było to samobójstwo, i umarzają śledztwo. Duży wkład w rozwikłanie sprawy wniesie Renata Orłowska, która dzięki swojej ciekawskiej naturze jest nie tylko świadkiem, lecz także doskonałym źródłem informacji.
Co się wydarzyło na jachcie? I dlaczego dowody wskazujące na morderstwo są przez śledczych ignorowane?
RECENZJA
Morderstwo, romans, homoseksualizm, wojsko i służby specjalne. To mieszanka jaką tym razem zafundowała nam Danka Braun w swojej nowej powieści "Kochanek mojej żony". Jak zawsze autorka wymyśliła ciekawą fabułę. Mimo iż jej książki czyta się z zapartym tchem, to tym razem nieco mi się dłużyło. Chwilami miałam wrażenie, że na siłę przeciąga niektóre wątki. Niepotrzebnie też wplatała coraz to nowe, które nieco gmatwały sytuację. Uważam, że spokojnie można było trochę skrócić tę książkę.
Rejs po Zatoce Sarońskiej i zwiedzanie portowych miasteczek mogłyby się wydawać spełnieniem marzeń, gdyby nie pewne animozje między niektórymi bohaterami.
Przyznam, że pisarka przedstawiła nam ciekawych bohaterów, którzy i dali się lubić i nie dali. Renata Orłowska momentami bardzo mnie denerwowała. Za bardzo wścibska, wszystko wiedząca?... Jej mąż tym razem wydawał się "ciapą" a nie poważnym panem doktorem. Za dużo razy też powtarzała się informacja, że dr Orłowski operował córkę Tarnowskich. Myślę, że to nie była aż tak ważna wiadomość, żeby ją ciągle powtarzać.
Zaskoczyła mnie postać Leny i jej kochanka. A kto nim był? Przekonacie się, jeśli przeczytacie powieść "Kochanek mojej żony".
Kolejnym ciekawym tematem był homoseksualizm i związana z nim postać Konrada Migaja. Mężczyzna był wojskowym, więc jego orientacja seksualna nie była na rękę jego przełożonym.
Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Wiem, że w Polsce i w każdym innym kraju działają wywiad i służby specjalne, ale nie przypuszczałam, że w ten sposób. Prawdopodobnie to co opisała Danka Braun, to tylko maleńki procent z ich działalności. Zwykły obywatel danego państwa tak naprawdę nie ma pojęcia co się wokół niego dzieje. A może i lepiej, że nie wie???.. Bo przyznam, że ja byłam przerażona i zaczęłam się zastanawiać nad tym tematem.
Ciekawy a zarazem przerażający był również wątek śledztwa gospodarczego. Jak bardzo trzeba trzymać w tajemnicy swoje innowacyjne pomysły, żeby za wcześnie nie poznała ich konkurencja czy obcy wywiad?...
Polecam Wam przeczytać książkę Danki Braun - "Kochanek mojej żony".
Dziękuję wydawnictwu Prozami za egzemplarz recenzencki.