Z okładki:
Przeszłość odciska na nas piętno, a w każdym z nas drzemią historie naszych przodków.
Śmierć syna znanego ożarowskiego przedsiębiorcy wstrząsa miastem. Komu zależało na tym, by Jan Podgórski cierpiał? Czy ta śmierć może być skutkiem dawno zapomnianych porachunków mafijnych?
Starszy aspirant Jakub Luty oraz aspirant Daniel Borowczak muszą zmierzyć się z historią, która zostawia wyraźne ślady na obecnym życiu i ma wpływ na przyszłość zamieszanych w nią osób. Kiedy ofiar zaczyna przybywać, a oni wydają się nie mieć pomysłu na prowadzenie śledztwa, do akcji wkracza znany genealog Adam Floriański i jego żona Anna - specjalistka od cyberbezpieczeństwa.
Czy wspólnie uda im się dotrzeć do prawdy i dowiedzieć się, kto stoi za tragedią rodziny Podgórskich? Jaką rolę odgrywają nieczyste powiązania biznesu z warszawskim półświatkiem? Kto kłamie, a kto mówi prawdę? Nie przestrasz się własnej historii, gdy przyjdzie Ci się z nią zmierzyć!
Nie każdy wie, że po przodkach możemy odziedziczyć nie tylko wygląd i sposób bycia, ale także lęki i... chęć zemsty! Bohaterowie Długu krwi, łącząc umiejętności policyjne, informatyczne oraz psychologiczno-genealogiczne natrafiają na pewien trop w śledztwie dotyczącym morderstwa milionera i jego syna. Czy rodzinna klątwa mogła rozbudzić najgorsze instynkty?
Alan Jakman, redaktor naczelny kwartalnika genealogicznego More Maiorum
Winy przodków i niezałatwione sprawy, które wpływają na kolejne pokolenia – czy teorie o transgeneracyjności można wykorzystać do kryminału? Grzegorz Gołębiowski udowadnia że tak. To już trzecia książka, której bohaterami są genealog Adam Floriański i specjalistka od cyberbezpieczeństwa, a prywatnie jego żona Anna. Tym razem jak w rasowym kryminale śledztwo pociągną policjanci, których ta para będzie jedynie wspierać swoją wiedzą. Autor umiejętnie wykorzystuje swoje zainteresowania, by wplatać je w fabułę i sprawia, że sami zaczynamy trochę inaczej patrzeć na historię swoich rodzin, czy naszych miejscowości.
Robert Frączek, notatnikkulturalny.pl
Grzegorz Gołębiowski – z zamiłowania genealog. Z wykształcenia ekonomista. Profesor Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. W styczniu 2018 r. zadebiutował powieścią Cień przeszłości.
Recenzja
"Dług krwi" to moje pierwsze spotkanie w tym autorem i myślę, że nie ostatnie. Akcja powieści rozkręca się z każdą stroną, nie pozwalając czytelnikowi odłożyć książki.
Ta pozycja to ciekawa akcja, spójna historia, czyta się ją szybko, z niecierpliwością czekając na rozwiązanie zagadki. Autor do znanego już miłośnika genealogii dodał paru nowych bohaterów. Dwójka policjantów z wydziału kryminalnego (nowych bohaterów) będzie próbowała rozwiązać zagadkę śmierci młodego wikipedysty. W śledztwie pomagają Adam i Anna Floriańscy - on pasjonat genealogii, ona specjalistka w dziedzinie zabezpieczeń teleinformatycznych, szyfrowania danych i ochrony informacji. Dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu, dochodzenie znacząco posuwa się na przód.
Mamy tu również nowy wątek - tajemniczą psychogenealogię i koncepcją lojalności rodzinnej (badania w tym kierunku nie są fikcją literacką). Przemycanie przez Grzegorza Gołębiowskiego do powieści rzeczy ze świata nauki stanowi plus w twórczości tego autora. W jego książce dostajemy nie tylko rozrywkę, ale także i wiedzę podaną w ciekawy sposób, którą po lekturze ma się chęć pogłębić.
Polecam Wam przeczytać książkę Grzegorza Gołębiowskiego. Dziękuję wydawnictwu Novae Res za egzemplarz recenzencki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz